[i]Fujitsu[/i] uzņēmums [url= http://www.fujitsu.com/us/news/pr/fcpa_20061128-01.html ]paziņoja[/url] par īpaša optiskā elementa izstrādi, kas būs paredzēts informācijas glabāšanas sistēmām, kuras izmantos t.s. magnētisko ierakstu ar karsēšanas palīdzību (Thermal Assisted Magnetic Recording, TAMR).
TAMR tehnoloģijas būtība ir šāda: ieraksta apgabalā magnētiskā diska virsma tiek sildīta ar lāzera staru. Tas ļauj būtiski palielināt datu blīvumu un līdz ar to arī datu nesēja ietilpību.

[i]Fujitsu[/i] inženieru izstrādātais optiskais elements ļauj izveidot iezīmi ar izmēru tikai 88 x 60 nm. Turpmāk, vienlaicīgi izmantojot TAMR un [url= http://en.wikipedia.org/wiki/Perpendicular_recording]perpendikulārā ieraksta[/url] tehnoloģijas, [i]Fujitsu[/i] plāno palielināt infromācijas uzglabāšanas blīvumu magnētsikajos datu nesējos līdz 1 Tbit uz kvadrātcollu. Ar tādu blīvumu, piemēram, 1.8 collu cietā diska ietilpība būs 500 Gb.

Arī citas kompānijas izstrādā minētās tehnoloģijas. Piemēram, [i]Seagate[/i] plāno ieguldīt naudu līdzīgas sistēmas attīstībā. Saskaņā ar speciālistu prognozēm, ieviešot ierakstu ar sildīšanu un izmantojot bitu masīvu konstruēšanas metodiku (Bit Patterned Media), informācijas ieraksta blīvumu varēs palielināt līdz pat 50 Tbit uz kvadrātcollu.

Avots: [url= http://hard.compulenta.ru/297393/]Compulenta[/url]