Ierosinātas 25 krimināllietas par nelicencētu programmu lietošanu

Š.g. pirmajā pusgadā Valsts policiju sadarbībā ar BSA veikusi 150 datorprogrammu legalitātes pārbaudes. To rezultātā ierosinātas 25 krimināllietas par nelicencētu programmu lietošanu uzņēmumos.

„Darbs pie noziegumu atklāšanas pastiprinās un kļūst efektīvāks, taču tikai ar reidiem palīdzību situāciju būtiski uzlabot ir grūti. Jau četrus gadus nozagtās programmatūras apjoms valstī ir nemainīgi 56% no visas lietotās programmatūras. To var nosaukt par stabilitāti, taču, manuprāt, tā ir stagnācija, kas var nest būtisku kaitējumu ne tikai darprogrammu īpašniekiem, bet visai ekonomikai kopumā, jo liecina par intelektuālā īpašuma neaizsargātību mūsu valstī un lielu zagtā īpašuma īpatsvaru,” veikto pārbaužu rezultātus raksturo BSA pilnvarotais pārstāvis Latvijā Jānis Bordāns.

Ar katru gadu datorprogrammu legalitātes pārbaudes tiek veiktas biežāk. Pērn BSA sadarbībā ar Valsts policiju veica 264 šādas pārbaudes, 2009.gadā – 220 pārbaudes. Uzņēmumos salīdzinoši bieži tiek konstatēts nelegāli instalēts dārgs programmnodrošinājums. Daļa uzņēmēju joprojām cenšas taupīt, savu kompāniju darbā izmantojot pirātiskās datorprogrammas, tomēr neatkarīgi no programmu vērtības un pārkāpumu izdarīšanas motīviem tiek pārkāptas autortiesības un par to draud kriminālatbildība. Turklāt datorprogrammu autortiesību īpašniekiem nākas maksāt kompensācijas par zagto programmu izmantošanu.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us