Datuve :: Twitter svin piecu gadu jubileju

Datuve

Mana Datuve

Reģistrācija | Noteikumi | Paroles atjaunošanaForums

Ieskaties


Raksti

Lietotāji online

Lietotāji online: 45

Reģistrētie lietotāji online: 0

Viesi online: 45

Datuve.lv video
Top.LV

Twitter svin piecu gadu jubileju

Ievietoja: MartinsKarelis @ 2011.03.14 13:54  

Viens no Twitter dibinātājiem, Džeks Dorsijs, atzīmējot mikrobloga piekto gadadienu, savā Twitter kontā sācis rakstīt par Twitter pirmsākumiem. Balstoties uz Dorsija sniegto informāciju, Twitter uzsāka darbību 2006. gada 13. martā (sākotnēji vietnes nosaukums bija twttr), savukārt pirmais ieraksts vietnē tika veikts 21. martā.

Pirmais cilvēka veiktais ieraksts nebija nekas īpašs – aicinājums pievienoties blogam ”kolēģi, pievienojieties!”. Piecu gadu laikā Twitter kļuvis par globālu fenomenu – vietnē izveidoti 200 miljoni lietotāju kontu un ik dienas tiek veikti 140 miljoni ierakstu. Uzņēmuma vērtība esot 3,7 miljardi ASV dolāru.

Lai gan šo piecu gadu laikā paveikts daudz, tieši šobrīd mikrobloga veidotāji cenšas noteikt to, kāda būs Twitter lietotāju pieredze nākotnē. Īpašnieki vēlas apturēt programmu veidotājus, neļaujot tiem veidot programmas Twitter lietošanai mobilajās ierīcēs un citur.

Guardian tikuši pie e-pasta programmatūras izstrādātājiem, kurā Raiens Sarvers no Twitter raksta: „Programmatūras izstrādātāji vēlas uzzināt, vai viņiem vajadzētu veidot programmas, kas atdarinātu pieredzi, ko lietotājiem sniedz Twitter vietnes lietošana. Mūsu atbilde ir noraidoša.” Pārmaiņas manāmas arī vietnes lietošanas noteikumu sarakstā.

Dorsijs arī publicējis saraksti, kas notikusi Twitter darbības pirmajā dienā.

TechRadar

Saistītie raksti

Komentāri

#1 ese @ 2011.03.14 20:06

Parasti jau neraksta par atslēgu... Arī nesapratu jēgu... gadu teicu tam "fuj un pē". Tagad -  piem., esmu sataisījis listes, ievācu ziņas, tehnoloģiju ziņas..., akcijas (pat kaut kas vinnēts) utt. :) Uzzinu ko pārējie dara, kāds noskaņojums. Protams, arī kāda "piedegusi pankūka" arī patrāpās... :)