Datuve :: Ierīces būs iespējams lādēt bez vadiem

Datuve

Mana Datuve

Reģistrācija | Noteikumi | Paroles atjaunošanaForums

Ieskaties


Raksti

Lietotāji online

Lietotāji online: 40

Reģistrētie lietotāji online: 0

Viesi online: 40

Datuve.lv video
Top.LV

Ierīces būs iespējams lādēt bez vadiem

Ievietoja: AigarsIevins @ 2009.01.14 16:46  

CES 2009 izstādē kompānija Powermat prezentējusi ierīces prototipu, ar kuras palīdzību iespējams uzlādēt dažādas mobilās ierīces bez vadu palīdzības.

Viss, kas jāizdara, lai uzlādētu kādu ierīci (iPod, tālruni, akumulatorus u.tml) – to jānovieto uz īpaša palikņa. Ierīces malās uzstādītās gaismiņas, kas reprezentē konkrēto ierīces stāvokli – uzlādēšanu vai miera pozīciju. Pats paliknis saprot gan to, cik daudzas ierīces tiek lādētas, gan to, cik pilni ir to akumulatori.


Uzņēmuma stendā no atrodamajiem prototipiem vislielāko interesi apmeklētāji izrādīja par vidēja izmēra palikni, kas piemērots triju ierīču uzlādei. Paraugam tika demonstrēta Blackberry tālruņa, akumulatoru un iPod lādēšana. Kompānija informē, ka ir pieejami arī lielāki un mazāki bezvadu lādētāji – ceļojumiem un klēpjdatoriem.


Pārdošanā ierīce varētu nonākt gada trešā ceturkšņa beigās, un paredzams, ka tai varētu būt liels pieprasījums no mēbeļu ražotāju puses, kas varētu PowerMat integrēt dažādos produktos – galdos, plauktos u.tml.

Saistītie raksti

Komentāri

#1 karuuzo @ 2009.01.14 17:26

Viss jau jauki un labi, tikai piemirsās piebilst vienu niansīti - lai kaut ko varētu uzlādēt, nepietiek to tikai novietot uz palikņa, tam ir arī jāpiekabina strāvas uztvērējs. Ja nākotnē šādus strāvas uztvērējus iebūvētu iekārtās, tas jau būtu ideāli :)

m

#2 budziz @ 2009.01.14 17:26

Man gan liekas, ka tas varetu but ar stipri zemu energoefektivitati...

#3 kai @ 2009.01.14 18:07

hm nu tad gan jau velak bus ta ka visp ierices pashas ladesies :) :D un nebus vaidzigi ari nekadi paliknji

#4 wtm^ @ 2009.01.14 19:01

vo tu gan esi shausmiigs gjeenijs, paspamo veel, softs!
runaajot par iekaartu, nesaskatu nekaadu baigo jeegu vai es ieshtepseleeju vadu, vai nolieku uz paliktnja, cita lieta buutu ja uzlaade buutu iespeejama lielaakaa attaalumaa, tad tas buutu shausmiigs pluss, piemeeram bezvadu austinjaam:) bet taa kaa pagaidaam, cik man zinaams, tas nav iespeejams, tad kada jega shim produktam? amiishiem buus, kur pikji izgruust:p

#5 Meyoume @ 2009.01.14 19:48

Kas notiks ar cilvēka iekšējiem orgāniem un ķermeni, ja visa apkārtējā pasaule lietos šādas ierīces, kas vada strāvu pa gaisu?

#6 wolfinj @ 2009.01.14 21:40

Vienīgais idiots laikam esi tu SoftS
jo tikai tu salecies par ierīces darbības principiem
varētu padomāt ka tu esi to sistēmu izgudrojis un tagad vajā mazvērtības kompleks...

#7 Firza @ 2009.01.14 22:06

-> #4
Kur var dabūt šādu tējkannu?
Es jau kādus 20 gadu strādāju par elektriķi, bet tā arī neesmu ne redzējis ne dzirdējis par tējkannām, kuras enerģiju saņem izmantojot “indukcijas lauku”. Tāda tējkanna laikam ļoti dārgi maksā, jo pievadīt 2kW enerģiju, izmantojot “indukcijas lauku” tehniski ir ļoti sarežģīti.

#8 Firza @ 2009.01.15 19:05

-> #13
Es zinu kas ir magnētiskā indukcija, un kā ar tās palīdzību var darbināt elektriskas ierīces vai lādēt akumulatorus. Bet ir starpība, vai tā elektriskā ierīce ir mobilais telefons, MP3 plejeris, elektriskā zobubirste, kam akumulatora lādēšanai vajag max 3V un 100mA (gan jau, ka tā strāvā nav pat tik liela) vai tā ir elektriskā tējkanna kurai vajag 230V un 10A. Grūti izdomāt racionālu iemeslu, kāpēc tējkannai, enerģiju vajadzētu pievadīt ar magnētiskās indukcija palīdzību, ja lētāk un to ir pievadīt pa tiešo pie tējkannas elektriskā sildītāja.

#9 :D @ 2009.01.15 20:12

Es ar neesmu redzējis tejkannu ar indukcijas barošānu pat dārgajām tējkannām ir paliknis ar kontaktiem vienkārši viņi ir labi noslēpti ka kāds iedomājās ka tējkanna silst bez kontakta. Ideja nav slikta :D tik neder cilvēkiem kam ir kādas ierīces kas uztur viņa veselību piemērām sirds stimulātori. Lai gan nekas jauns tas nav tik smukākā izpildījumā 100 un vairāk gadus zināma metode. Energoefektifitāte vienkārši briesmīga :D
P.S Indukcijas strāvu izmanto gandrīz jebkurš aparāts kam ir Transformātors (adapteris), jo tas jau ar sastāv no primārā tinuma un sekundārā tinuma un dzelzs serdes, kad primārajā tinumā plūst 220 tad sekundāraja parādas strāva ko pēcāk taisngriezis pārveido līdzstrāvā.

#10 yo @ 2009.01.15 21:41

nelasiiju nevienu komentaaru, taapeec nezinu-varbuut kaads to jau pateica. kaads labums ir no taadas bezvadu laadeeshanas ja vinjsh ir jaaliek noteiktaa vietaa jo to pashu jau dara paliktnji ar iebuuveetiem kontaktiem. vieniigi no ieriicas dizaina viedoklja lai nebuutu lieki caurumi korpusaa.

#11 spriizh @ 2009.01.17 05:17

kmon. ideaala mantinja. atnaac maajaas, nomet telefonu uz galda un viss chiki.
a pa bezvadu austinjaam - nomet vinjas uz panelja kameer nejuuzo.  datorpelei vispar ideali ( kaut gan par ko lidzigu lasiju jau ).

Shaubos gan vai vajag steigties ar iestradashanu meebelees. Neesmu tiesham zinosh shinii jomaa, bet tikuntaa nepatiktu ja man tadi daudz istabaa atrastos un es zinaatu ka kaads laadee, 100% arii manu kjermeni tas ietekmeetu.