Datuve :: Vai Draugiem.lv impērija turās uz spamu?

Datuve

Mana Datuve

Reģistrācija | Noteikumi | Paroles atjaunošanaForums

Ieskaties


Raksti

Lietotāji online

Lietotāji online: 46

Reģistrētie lietotāji online: 0

Viesi online: 46

Datuve.lv video
Top.LV

Vai Draugiem.lv impērija turās uz spamu?

Ievietoja: topodo @ 2008.12.28 22:36  

Kādu laiku atpakaļ Latvijas sociālais tīkls draugiem.lv ieviesa sadaļu Slepenais pielūdzējs. Manā uztverē šis pakalpojums gan bija izmisīga glābšanas rinķa izmešana portāla apmeklējuma saglabāšanai, tomēr stāsts ir par ši portāla mārketinga veidiem. Ieviešot jaunu "fīču", Slepenais pielūdzējs, mana e-pastkastīte piegāzās pilna ar spamu, kaut ielogojos portālā ne biežāk kā 1x mēnesī. Lai izbeigtu spama plūsmu, man vajadzēja doties uz portālu un tur atrakstīties, kaut gan pirms tam biju izķeksējis visus spama ķekšus un nekur es nebiju pierakstījies.


Izpratnei pastāstīšu, ka uz manu gmail pastkasti redirektējas un šad tad ienāk vēl viena e-pasta konta vēstules, kuru uz mana domēna vēsturiski izveidojis viens mans paziņa.Saņēmot vēstules ar vienādu tematu: Subject: Slepenais pieludzejs draugiem*lv, saku pētīt to saturu. Uzreiz likās jocīgi, ka vēstuļu saturs bija identisks.

Man e-pasta konts, vēstule saņamta Sat, Dec 27, 2008 at 9:13 PM:

Hei, Tev draugiem*.lv uzradies jauns Slepenais pielūdzējs. Meitene vārdā Elita Grante izteikusi vēlmi ar Tevi aiziet uz randiņu.:)
Slepenais pielūdzējs, protams, ir tikai spēle, bet, kas zina – varbūt, ka šoreiz tas ir pavisam nopietni?:)Otrs e-pasta konts, vēstule saņemta Sat, Dec 27, 2008 at 11:47 PM:

Hei, Tev draugiem*.lv uzradies jauns Slepenais pielūdzējs. Meitene vārdā Elita Grante izteikusi vēlmi ar Tevi aiziet uz randiņu.:)
Slepenais pielūdzējs, protams, ir tikai spēle, bet, kas zina – varbūt, ka šoreiz tas ir pavisam nopietni?:)Papētot gūgli, jūs redzēsiet, ka ar šo problēmu ir saskārušies daudzi.
http://www.google.lv/search?q=slepenais+pielūdzējs

Ko raksta citi autori:

man šķiet, ka tas ir draugiem.lv izdomāts triks, paši viņi uzliek tos mistiskos pielūdzējus ar mērķi, lai pēc tam piķo tos 50 santīmus, lai atklātu. Ha, man arī ir kaut kāds Juris, Andris utt. Visi bez uzvārdiem un tā dīvaini šķiet. Bet manam draugam vēl trakāk - viņam slepenais pielūdzējs ir vārdā Renārs
http://forums.delfi.lv/read.php?f=104&t=258470&a=2

Draugos nesēžu un ciest nevaru - tikai, lai vecie paziņas atrodami būtu tur esu... šodien baigi pienāk, ka man esot slepens pielūdzējs - meklēju pogu "Pasūtīt slepeno pielūdzēju d...", aber nekā... sabiedriskais fuj drauģelu orgkomitejai
http://ingus.tunt.lv/index.php?zoomzina=722

Jautājums, vai arī lasītāju draugiem*lv kontos, sadaļā Slepenais pielūdzējs ir parādījusies pielūdzēja vārdā Elita Grante? Iespēju, ka viena meitene ir ļoti superaktīva, lai aptvertu lietu daļu reģistrēto jauniešu es gan vēlētos izlēgt.

Ja arī lasītāju, draugiem kontos ir parādījusies Elita Grante, tad atbilde, kura ir uzdota virsrakstā, tiek atbildēta.
Komentāri

#1 Dayana @ 2008.12.29 10:09

Es nesaprotu ko es vēl tur draugos daru :D :D

#2 He He @ 2008.12.29 10:16

Labi vien ir, ka parvacos uz citu socialo tikla lapu (Labz.lv) Tur vismaz daudz mazak reklamu uz spamu lietu. :)

#3 zuzannai @ 2008.12.29 10:18

nabaga apčakarētais topodo, negribi sanjemt spamu? izmet datoru. es kad sāķumā parādijas šī lieta noņēmu ķeksi un kopš tās reizes neko neesmu saņēmis. tad jau orb arii spamo, man reizi meenesii atnaak e-pasts ka es tur neesot bijis sen redzeets. tad jau tavi draugi arii spamo, jo vinju rakstiitajos e-pastos droshivien ir paraksts ar vaardu uzvaardu, un katru reizi viņš ir vienaads. tas tak arii ir spams.

#4 karuuzo @ 2008.12.29 11:02

nav draugiem.ēlvē, nav problēmu :D

m

#5 _blackened_ @ 2008.12.29 12:28

ko visi apdirš draugiem.lv bet paši tur vēl ir?!?!?! tad dzēšāties ārā, es izdzēsos un man nav neviena drauga :D

#6 m_janis @ 2008.12.29 12:29

Viss jau atkarīgs tikai no paša. Nu kas tev liek izmantot tos maksas pakalpojumus - ziņkārība? Kas liek atļaut saņemt paziņojumus u.t.t.? Ja līkas rokas un ar domāšanu pašvaki, tad tagad neraudi.  
Arī neesmu nekāds draugu fans, ieeju periodiski tur tikai tādēļ, ka visa sarakste pārcēlusies uz turieni e-pastu jau neviens vairs neizmanto, kā arī kad intereses pēc reģistrējos, ļoti ātri saradās sen neredzēti, pasaulē izklīduši skolasbiedri, bērnības draugi u.c., kurus citādi nez vai kādreiz satiktu (ja kas, esmu jau krietnu laiku ārpus tīņa vecuma). Protams, slepenie piesakās, bet neesmu nevienu skatījies, ja kāds tiešām grib kontaktēties, lai raksta atklāti.
Pats galvenais - nekad nekādu paziņojumu uz mailu neesmu saņēmis ne šajā, ne kādā citā sakarā, jo domāju, kur ko ķeksēt, pie tam - ja tev spams nāk uz Gmail - kur problēma klasificēt šos paziņojumus kā spamu un tie automātiski tiks atfiltrēti?

#7 juriitis @ 2008.12.29 13:31

nu man arii nepatiik kaa orandzais potaals ir apaudzis tachu spamu saneemis neesmu, pat ja pirmo reizi kaut kas no slepenaa atnaaca tad aatri vien noklikoju to nospam linku un nekas nemaak, tur tachu katram mailam apakshaa ir tas links ieksh printskriina redzams :)

protams ka dzekiem kriize un ciinas kaa var tachu nemiet veeraa ka taa tomeer ir lielaakais taada veida portaals kur var sazinaaties ar draugiem, jo visu e-pasti man nav.

#8 Guigo @ 2008.12.29 16:35

nu to tak sauc par "kapeikpisēju politiku" tas ko tādā veidā piekopj draugiemlv :) tā ir pretīga viltība, kur sajaucies spams, vīrusu mārketings un truls guerrilla marketinga pakaļdarinājums.. tā iet kad rodas apetīte pēc lietotāju sms naudiņas :D

#9 Lasko @ 2008.12.29 16:54

Nu kas liedz pašiem uztaisīt savu variantu naudas kāšanai. Tukšu vietu ir cik uzziet. Varu pat pamest idejas, jo pats neesmu tik liels Weblapu meistars.

#10 spora @ 2008.12.29 17:40

1)jocīgi slepenie tiai ar vārdu - ja būtu gan vārds, gan uzvārds, tad jau tev nevajadzēto to slepeno atšifrēt - ieej profilā un redzi
2)uz e-pastu kaut ko no draugiem sakarā ar slepenajiem arī neko nesaņemu

#11 Agris :D @ 2008.12.29 17:43

Smuka meitene :) Tā vietā, lai žēlotos, labāk būtu uz randiņu gājis :D

#12 ishs WWW @ 2008.12.29 19:42

Un kur rakstā ir sniegta atbilde uz paša autora uzdotu jautājumu?

Vai Draugiem.lv impērija turās uz spamu?

#13 usver @ 2008.12.29 22:31

papēti maila sourci, kāds ID ir bijis sūtītajam mailam, kas ir forvardēts. ja dublējas, tad nav ko uztraukties- normāla pārsūtīšana.

un - jā, normāla meitene, par spīti tam, ka ir gandrīz 40 gadus veca sieviete.

#14 Vigants @ 2008.12.29 22:38

Sveiks!

Pēdējā laikā draugiem*lv ir kļuvis pavisam piesātināts ar reklāmu un maksas pakalpojumiem.
Atceros, ka pirmsākumos es biju tāds kā mazais Draugiem fans, jo portāls bija funkcionāls un neuzbāzīgs.... un tas vienīgais pakalpojums (statistika) šķita pieņemama lieta kā nopelnīt uz cilvēku ziņkārības rēķina.

pagājuši vairāki gadi un varu tikai piebilst - redzama un noderīga funkcionalitāte diemžēl neparādās... vai arī ir par maksu. cik var noprast no draugiem izstrādātājiem, tad lielāko daļu darba tiek ieguldīts projektos, kas būtu noderīgāki reklāmdevējiem (aptaujas, reklāmas, reklāmas spēles utt.)... tāpat arī var ievērot, ka ģeometriskā progresijā pieaudzis maksas pakalpojumu apjoms...  atsevišķi ņem maksu par profilu statistiku... atsevišķi par bilžu apskates statistiku, un ja no iPhone gribi pieslēgties, tad arī jāmaksā... (tas gan vairāk izskatās pēc diskriminācijas.)

Apmeklējot portālu, Nav vairs tā foršā sajūta, ka tu kaut ko saņem... vairāk ir tā sajūta - "Atdod naudu!"

Interesanti, ka RSS feedi ir tikai no izredzētajiem autoriem (Mednis tai skaitā)

Piedāvājums koderiem - revolucionāriem :  uztaisiet identisku lapu ar identisku funkcionalitāti un bez reklāmām... un tauta pie jums parausies!

#15 Guntars M. @ 2008.12.30 11:13

Jēziņ, vai tad tiešām galīgi nav ar ko dzīvē nodarboties?:)

Klabekli, es šo textu atradu starp lasītākajiem iekš dr.lv rss, tā ka ne tu viens izredzētais, arī datuve..:) Lai gan jāatzīst, ka šis texts portālam, kurš sevi pozicionē kā tehnooģiju jaunumu portāls, ir neizprotami infantīls...

Visi, kas iekļauti draugiem.lv ziņu sadaļā, zina ka nekādu nosacījumu par laba rakstīšanu par dr.lv nav un, ka kritika mums netraucē, bet gribētos tomēr, lai iekļauto blogu/ziņu kvalitātes standarti nekristu zem vidējā...

Saņemieties, puikas, piekasīties var arī saglabājot līmeni.:)

Konkrēto tekstu un tajā izteiktos apgalvojumus nekomentēšu - vienkāršas lietas var saprast arī vienkārši biš padomājot..:)

Laimīgu jauno gadu!:)

#16 Gribulis_ @ 2008.12.30 12:04

Sen jau neesmu drug-os.lv

#17 Gribulis_ @ 2008.12.30 12:04

Sen jau neesmu drug-os.lv

#18 AigarsIevins @ 2008.12.30 15:09

Guntars M. rakstīja:

Klabekli, es šo textu atradu starp lasītākajiem iekš dr.lv rss, tā ka ne tu viens izredzētais, arī datuve..:) Lai gan jāatzīst, ka šis texts portālam, kurš sevi pozicionē kā tehnooģiju jaunumu portāls, ir neizprotami infantīls...

Šī ir blogu sadaļa. Tajā izteikties var dajebkurš par dajebko un dajebkad. Šajā sadaļā izteiktie viedokļi var nesaskanēt ar portālā izteikto domu, tie var arī neatbilst portāla pamatbūtībai - informēt par tehnoloģijām, zinātni, attīstību.

#19 Guntars M. @ 2008.12.30 15:29

AigarsIevins rakstīja:

Guntars M. rakstīja:

Klabekli, es šo textu atradu starp lasītākajiem iekš dr.lv rss, tā ka ne tu viens izredzētais, arī datuve..:) Lai gan jāatzīst, ka šis texts portālam, kurš sevi pozicionē kā tehnooģiju jaunumu portāls, ir neizprotami infantīls...

Šī ir blogu sadaļa. Tajā izteikties var dajebkurš par dajebko un dajebkad. Šajā sadaļā izteiktie viedokļi var nesaskanēt ar portālā izteikto domu, tie var arī neatbilst portāla pamatbūtībai - informēt par tehnoloģijām, zinātni, attīstību.

Es jau neiebilstu pret faktu - pasarg dies..:) Tikai izsaku izbrīnu.

#20 durdoms @ 2008.12.30 17:19

Kaut kā man arī tā "Elita Grante" uzradās par slepeno pielūdzēju.

#21 haha2 @ 2009.01.08 19:07

a kur ir problēma?

#22 kuukums WWW @ 2009.01.13 18:06

Draugiem.lv turas uz to, ka tas ir īpašs portāls.#23 labucis @ 2009.01.21 20:23

Labz.lv tagad ir topā!

#24 Kidijs WWW @ 2009.01.21 20:55

Vai Draugiem.lv impērija turās uz spamu?
nē.

#25 erId WWW @ 2009.01.26 02:02

jums vienkārši skauž, ka viņi māk pelnīt - a jūs, nē!

#26 djremys WWW @ 2009.01.26 09:00

sviests

#27 kaspars1234 @ 2009.03.25 01:11

Manas domas par šito visu, skaudōba ka pašiem nav.. :D man smieklis nak par šitajiem stulbajiem komentārie. Uztaisat kads savu portalu un klustiet tik populrai, diezvai sanaks. Pats esu meginajis un zinu kas tas ir.. :D

#28 niks211 @ 2009.07.20 02:02

Nemuldat tikai, esu šajā portālā jau 4.gadu, un nesu nekad tadu mailu sanjēmis. Nepatiki, netaisi te antireklamas vai vel hu* zin kadu te rakstu anabauris tāds.. :D laikam nemaki iestatijumos iznjemt ķeksi kur vajga. tu vispar zini kur to tur var izdarit>>??? :D vai vienkarshi esi no cita sociālā tikla un skauž ka tev tik daudz lietotaju nav?? Dr.lv ir un paliks sociālais tikls nr1. Gribi to tu vai ne.. :D

#29 alusvirs @ 2009.09.25 19:01

viss internets tak i tiirs spams :) ... ja negribi spamu dziivo mezhaa un eed chiekurus ...:) ..
registreejot e-pastu aarii tajaa pasaa naaak spami no viniem pasiem :)

#30 apdraugojies @ 2009.09.27 15:37

Es pēkšņi kļuvu pielūdzējs kādiem 200 ļaužiem :D skatos - man pāris slepeno uzradies, ok eju skatīties wtf is going on. Ieeju tajā sadaļā, kompis uzkārās, nu lab nebija laika gaidīt kas būs un izslēdzu. Pēc pāris stundām eju atkal ''draugos'' omfg :D interese par mani tāda kā pa visu iepriekšējo mēnesi. Man 200 pielūdzēju uzradies....omfg... aaaaaa nevis man bet es 200 + esmu pielūdzējs kļuvis :D Kādus pāris latiņus ju ar šito joku ''draugi'' laikam nopelnija :]

#31 normix777 @ 2010.04.20 23:10

KKā drusku aizrāva raksts, kas manuprāt ir metams ārā. Es pats neesmu saskāries ar kko tādu draugiem.lv portālā un ne no viena agrāk tādu lietu nebiju dzirdējis...

#32 traxx @ 2010.07.11 11:13

neesu sanemis nevienu tadu spamu, pats portalu lieto tadel, lai ieladetu muziku no datora un sazinatos ar saviem draugiem. pieludzeji, statistikas un citi prichendaalji ir domati tiem kam nau ko darit un kam ir lieka nauda.
p.s. wap versija draugiem ir bezmaksas ja iet no amigo ;)

#33 RayLV WWW @ 2010.07.15 08:47

Ar "Yarip" esmu izravējis visas reklāmas, flashus, bannerus un nevajadzīgās sadaļas un linkus no draugiem, tāpēc palicis tikai pats galvenais. Neviena reklāma vairs nespiežās virsū :D Bez liekajiem s'udiem palikusi 1/3 infas,

#34 bellys WWW @ 2010.11.17 22:33

draugiem.lv bija ir un būs viens no reklāmas izvietošanas līderiem.. un bez spama neiztikt